مجلس برای اقناع نمایندگان به بررسی طرح صیانت طبق اصل ۸۵ جلسه غیرعلنی برگزار می‌کند!!!

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از رسیدگی به نحوه بررسی طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» در جلسه علنی فردای مجلس خبر داد. در این جلسه، تصمیم گرفته می‌شود که آیا طرح در صحن علنی مجلس بررسی و تصویب شود (که در این صورت، شنیدن گفته‌های نمایندگان برای عموم مردم هم ممکن خواهد بود) یا طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، به‌صورت آزمایشی به اجرا دربیاید.

مطابق اصل ۸۵ قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی می‌تواند اختیار بررسی برخی طرح‌ها را به کمیسیون‌های تخصصی بسپارد و درصورت تصویب اعضای کمیسیون مذکور و صلاح‌دید مجلس، طرح به‌مدت چندین سال به‌صورت آزمایشی اجرا و مشکلات آن اصلاح شود. حال نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید قرار است پیش از رسیدگی به این موضوع در جلسه علنی، طرح صیانت در جلسه غیرعلنی مجلس برای اظهارنظر صاحب‌نظران و کارشناسان بررسی شود و نمایندگان برای بررسی طرح طبق اصل ۸۵ قانون اقناع شوند.

منتظری توضیح داد که قرار است در این جلسه، صاحب‌نظران این حوزه ضرورت بررسی و تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران در قالب اصل ۸۵ قانون اساسی را برای نمایندگان تشریح کنند و به سؤالات نمایندگان در‌این‌باره نیز پاسخ دهند. پس از این جلسه، موضوع رسیدگی به طرح سامان‌دهی فضای مجازی براساس اصل ۸۵ قانون، در پایان جلسه علنی در صحن به رأی گذاشته می‌شود.

به‌نظر می‌رسد برگزاری جلسه غیرعلنی از آنجا نشئت می‌گیرد که در روزهای اخیر چندین نماینده مجلس مخالفت با طرح صیانت یا مخالفت با بررسی آن طبق اصل ۸۵ را بیان کرده‌اند.

4 10 رای ها
میانگین امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 دیدگاه ها
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
یک نویسندهٔ دیدگاه در وردپرس
6 ماه قبل

سلام، این یک دیدگاه است.
برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.